palesh
05 دی 1401 - 20:43

نیروهای پلیس با جانفشانی مایه عزت و اقتدار کشور هستند

ایلام-نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جهاد تبیین اولویت اول در شرایط کنونی است، گفت: کارکنان پلیس با جانفشانی و نثار خون خود مایه عزت و اقتدار کشور هستند.

به گزارش خبرنگار مهرف آیت الله سعیدی گلپایگانی عصر دوشنبه در جمع کارکنان انتظامی استان ایلام با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: اگر جهاد تبیین در حادثه عاشورا نبود دشمنان اسلام عاشورا را در کربلا دفن می‌کردند.

وی با اشاره به حادثه کربلا و رشادت‌های حضرت زینب (س) در واقعه دشت نینوا، اضافه کرد: این کاروان حسینی با سرپرستی حضرت زینب (س) و خطبه‌های آن بزرگوار و امام سجاد (ع) بود که فجایع کربلا را بازگو و منتشر کرد و اگر جهاد تبیین نبود ما امروز نمی‌توانستیم تمام حقایق کربلا را درک کنیم.

وی در ادامه هدف دشمن در جنگ نرم را ایجاد یاس و نا امیدی در جامعه و کم ارزش نشان دادن دستاوردها و موفقیت‌های کشور دانست و بیان کرد: جهاد تبیین بهترین راهکار برای مقابله با هجمه‌های دشمن در جنگ نرم است و از این طریق می‌توان به سوالات و شبهات مردم به خصوص قشر جوان پاسخ‌های منطقی داد.

نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری به اتحاد دشمنان داخلی و خارجی در دشمنی با ایران اسلامی اشاره و تصریح کرد: دشمنان داخلی و خارجی با اتحاد و به راه انداختن جنگ ترکیبی و شناختی می‌خواهند مردم را در مقابل نظام و انقلاب قرار دهند لذا باید حواسمان جمع و بصیرت و آگاهی خودمان را ارتقاء دهیم.

آیت الله سعیدی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود به جهاد تبیین در سیره فاطمی اشاره و بیان داشت: حضرت فاطمه (س) چهل شب با بدن ضرب دیده سوار بر مرکب با همسرش امیرمومنان و۲ فرزندش در خانه مهاجر و انصارمی رفتند و یادآور توصیه‌های پیامبر در واقعه غدیر بودند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرنگان رهبری در ادامه به بیان عرصه‌های جهاد تبیین از دیدگاه امام علی اشاره و گفت: جهاد تبیین از دیدگاه آن امام به جهاد اموال، جهاد نفس و جهاد زبانی را شامل می‌شود.

وی حضور کارکنان انتظامی، بسیج و سپاه در میدان اغتشاشات را از عرصه‌های جهاد نفس خواند و خاطرنشان کرد: ماموران پلیس در کنار بسیج و سپاه جان خود را گذاشتند و در عین اقتدار توانستند این فتنه‌ها را با کمترین هزینه پشت سر بگذارند.

آیت الله سعیدی گلپایگانی در پایان با تاکید بر ضروری دانستن جهاد تبیین در جامعه کنونی به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره و اظهار داشت: برابر فرمایشات مقام معظم رهبری اگر برای جوان امروز روشنگری نشود جای تبیین، تحریف صورت می‌گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 936841