palesh
11 بهمن 1401 - 22:54

در هفتاد و دومین جلسه شورای شهر قزوین چه گذشت؟

هفتاد و دومین جلسه‌ علنی شورای شهر قزوین با دستور کار ساماندهی پارکینگ‌های اتوبوس و تاکسی در تالار مردم شورای شهر قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، امشب هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر قزوین به ریاست علی فرمانی و با حضور محسن حق‌شناس نایب‌رئیس، اعضا، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین در تالار مردم شورای شهر قزوین برگزار شد.

40 درصد پارکینگ‌های شهر بلااستفاده هستند

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر در این جلسه با تأکید برلزوم ساماندهی و مدیریت یکپارچه پارکینگ‌های سطح شهر قزوین اظهار داشت: متاسفانه 40 درصد فضای پارک در پارکینگ‌های سطح شهر مورد استفاده قرار نمی گیرد و شهروندان بیشتر تمایل دارند در حاشیه خیابان اقدام به پارک کنند.

حسین صلح جو افزود: به دلیل عدم بازنگری در جرایم راهنمای رانندگی شهروندان بیشتر راغب هستند در سطح خیابان و با تخلف خودروی خود را پارک نمایند تا اینکه از پارکینگ‌های سطح شهر استفاده کنند.

وی به آمار میزان استقبال و سطح اشغال پارکینگ‌های سطح شهر اشاره کرد و خواستار مدیریت یکپارچه و هماهنگ در پارکینگ‌های سطح شهر شد.

تصویب نرخ کرایه سرویس‌های ادارات

 سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین هم در این جلسه به تشریح لایحه شهرداری قزوین پیرامون اخذ مجوز از شورا در مناقصه و مزایده های بالای 500 میلیون تومان شامل واگذاری بهره برداری پارکینگ‌های غیر حاشیه ای سطح شهر قزوین مطابق با نظر کارشناسی پرداخت.

در ادامه جلسه، محمدمهدی تقوی مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین به تشریح لایحه تعرفه سرویس های دربستی و تعرفه خدماتی سازمان اتوبوسرانی اشاره کرد و گفت: متاسفانه هیچ فرایندی برای سرویس‌های دربستی به ویژه سرویس‌های رایگان وجود نداشته است که بر این اساس لازم است تا ساماندهی در این حوزه داشته باشیم.

وی به تعرفه خدمات انجام سرویس‌های دربستی برای نهادها و ارگانهای دولتی اشاره کرد و گفت: جدول پیشنهادی تعرفه خدمات کرایه سرویس‌های دربستی و تشریفات برای درون شهری و به ازای هر ساعت برای وسایل نقلیه مختلف مبالغی در نظر گرفته شده است‌.

تقوی همچنین به درصدهای تخفیف درنظر گرفته شده برای ارگانهای مختلف از جمله بهزیستی،کمیته امداد،مساجد و هیات مذهبی نهادهای نظامی و ادارات دولتی و مدارس دولتی اشاره کرد.

همچنین نرخ کرایه سرویس ادارات و کارخانجات ،و خدمات ماهیانه پارکینگ اختصاصی ولیعصر و توقعگاه امام علی(ع) و تعرفه سرویس‌های دربستی اتوبوس به حومه، خدمات تحت نظارت،نرخ تعرفه های خدمات سازمان و خدمات نقل و انتقال اتوبوس،نرخ تعرفه تبلیغات روی بدنه اتوبوس،تبلیغات بالای سایبان و کانکس های بازرسی نیز مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

همچنین اعضای شورای شهر بر واقعی شدن نرخ کرایه سرویس‌های دربستی تاکید کردند و میزان تعرفه ها در وسایل نقلیه دربستی مورد بحث و بررسی و تایید قرار گرفت.

در بخش دیگر این جلسه، مدیرعامل سازمان‌ خدمات طراحی شهری قزوین گفت: ارائه طرح این شرکت پیرامون آب نماهای مدرن اشاره کرد و به عملکرد این شرکت در طراحی و اجرای پروژه های آب نماها و تجهیزات آبنماهای پیشرفته در پروژه های مختلف در سطح کشور پرداخت.

حافظی افزود: در شهر قزوین ظرفیتهای خوبی برای ایجاد آب نما وجود دارد که آبنمای ویدئو پروجکشن و پرده نمایش آبی در بام قزوین، تعمیر زیر ساخت و احداث آبنمای میدان مینودر، بازآفرینی میدان آزادی،احداث آبنمای موزیکال در پارک امیر کبیر،احداث آبنمای کف خشک ریتمیک در محوطه خانه شطرنج پارک ملت،ساخت و نصب نشیمن و آبنمای پرتابل به عنوان المان نوروزی و پارک هوشمند از جمله این موارد است.

همچنین گفتنی است اعضای کمیسیون ضمن بررسی طرح ایجاد آب نماها در شهر قزوین بر لزوم حفظ و نگهداری آب نماها در سطح شهر قزوین و جلوگیری از سرقت آب نماها تاکید کردند.

شاخص‌های هدفگذاری شده در معاونت شهرسازی شهرداری

مهدی ضیائی قائم مقام معاونت شهرسازی شهرداری قزوین درسخنانی به بیان شاخصهای هدفگذاری شده در این معاونت پرداخت‌ و گفت: بررسی و تدوین و نظارت بر رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری ،ارتقای نمای ساختمان ها در شهر با هدف بروز رسانی ضوابط و مقررات سیما و منظر شهری و تدوین چک لیستهای نمای شهری ،ارتقای کیفی کنترل نقشه های ساختمانی در فرایتد صدور پروانه به صورت الکترونیکی و هوشمندسازی فرآیندها در شهرداری،نظارت بر عملکرد مهندسین ناظر در فرآیند ساخت و سازهای شهری، تحقیق و پژوهش در به روزآوری ضوابط بخش نامه ها و نظارت بر ساخت و سازهای شهری از جمله این شاخص ها است.

گفتنی است در بخش دوم این جلسه لایحه شهرداری قزوین مبنی بر واگذاری ششدانگ یک قطعه زمین نهر متروکه با کاربری مسکونی جهت تجمیع به ملک مجاور پس از بحث و بررسی مورد موافقت اعضای  قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1011408